Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2022

Čo je to L-Arginín Alfa-Ketoglutarát

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 06.12.2020 05:17:19
  • Prečítané: 72594

L-Arginín Alfa-Ketoglutarát (AAKG, A-AKG) je látka zložená z aminokyseliny L-Arginínu a Kyselina Alfa-Ketoglutarová, ktoré sú potrebné pri metabolickom procese aminokyselín, ďalej využívajú kulturisti najmä kvôli efektu "napumpovania", tvrdnutia a zväčšovania svalovej hmoty. Rovnako zvyšuje výdrž a bielkovinovú syntézu.

Arginín je podmienečne esenciálny, čo znamená, že telo ho má dostatok, ak je strava kvalitná a vyvážená. Nájdeme ho v mnohých živočíšnych aj rastlinných bielkovinách (mäso, ryby, mliečne výrobky alebo orechy a semienka). Arginín je aminokyselina prítomná v proteínoch všetkých živých foriem, pomáha telu zbavovať sa odpadových produktov, podieľa sa na tvorbe rozmanitých zlúčenín v organizme (vrátane kreatínu), na výrobe Oxidu dusnatého (ktorý prispieva k uvoľňovaniu ciev – vazodilatácii), stimuluje uvoľňovanie hormónov, v prípade potreby sa môže premeniť na glukózu.

Alfa-Ketoglutarát je dôležitou biologickou zložkou, ktorá v organizme pomáha pri tvorbe využiteľnej energie z prijatých uhľohydrátov, proteínov a tukov. Má schopnosť podporiť zásobovanie Arginínu v tele a pomáha normalizácii funkcií pečene.

AAKG zvyšuje prekrvenie, čím uľahčuje presun dôležitých živín Glukózy a Dusíka do namáhaných svalov.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Späť na začiatok