Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Čo je to škorica

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 16.04.2021 12:36:21
  • Prečítané: 68050

Škorica (škoricovník cejlónsky alebo cinnamomum verum) je korenina, očistená sušená mladá vnútorná kôra stromov z rodu škoricovník (zahŕňa vyše 100 druhov). Škorica je veľmi silným prírodným antibiotikom, pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitu.

Výživové doplnky zo škorice môžu pomaly znížiť hladinu cukru v krvi a fungovať dlhodobo. Znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu a triglyceridov, naopak, zvyšuje hladinu „dobrého“ cholesterolu. Je nápomocná pri arterioskleróze, artritíde, Alzheimerovej chorobe a roztrúsenej skleróze. Využíva sa pri niektorých gynekologických ochoreniach.

Najlepšia škorica je z druhu škoricovník cejlónsky (Cinnamomum verum al. Cinnamomum zeylanicum) - tzv. pravá škorica alebo cejlónska škorica, ale najčastejšie sa dováža škorica z druhu škoricovník čínsky (Cinnamomum cassia al. Cinnamomum aromaticum) – tzv. čínska škorica alebo kasiová škorica. Táto obsahuje látku Kumarín, ktorá pri konzumácii nadmerného množstva môže poškodiť pečeň.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 920 g

Srvátkový proteínový koncentrát - chutný proteín vyrobený z kvalitného srvátkového koncentrátu a srvátkového izolátu. Do proteínu boli navyše pridané extra aminokyseliny a tráviace enzýmy. 100% Whey Protein Professional, 920 g zo srvátkového proteínu, podporuje rast svalov, ich ochranu a urýchľuje regeneráciu po náročnom tréningu. Pridané tráviace enzýmy papaín a bromelaín zabezpečujú bezproblémové strávenie bielkovín a maximálne využitie živín.

29,90€

Scitec Nutrition Opti-Slin, 60 kapsúl

Komplexný spaľovač - doplnky výživy na spaľovanie tukov, komplexný vzorec obsahujúcou Kyselina alfa-lipoová, výťažok zo škorice a chrome, ktorý reguluje hladinu cukru a inzulínu.

9,80€

Späť na začiatok