Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Čo je to stévia cukrová

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 09.08.2020 08:31:34
  • Prečítané: 70998

Stévia cukrová (stevia rebaudiana) je vo svojej prirodzenej podobe rastlina, bylina pochádzajúca z Južnej a Strednej Ameriky. Listy obsahujú látky, ktoré sa používajú ako prírodné sladidlo bez kalórií, vhodné nielen pre diabetikov, ale hlavne pri redukčnej diéte. Sladidlo je 200 až 300x sladšie ako cukor. Nespôsobuje tvorbu zubného kazu, podporuje dobré trávenie. Často sa pridáva do suplementov kvôli zlepšeniu chuti.

Stévia obsahuje účinné látky - glykozidy steviolu (stéviové glykozidy, steviol-glykozidy, steviolglykozidy). 90 % z nich tvoria Stéviozidy (ST) a Rebaudiozidy A (Reb A alebo RA). Po extrakcii majú podobu bielej kryštalickej látky. Ďalšie sú steviolmonozid, steviolbiozid, Reb B, C, D, E, F a dulkozid A, ktoré sa v rastline nachádzajú len v malom množstve.

V novembri 2011 bola stévia v Európskej únii schválená ako prídavná látka do potravín pod označením E960.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

BioTech USA Zero Drops, 50 ml

Zdravá potravina - ochucovacie kvapky so sladidlom, bez cukru, bez lepku, bez laktózy a umelých farbív s nulovou kalorickou hodnotou.

11,50€

BioTech USA Zero Sauce, 350 ml

Zdravá potravina - ochutená omáčka bez zbytočných kalórií, lepku, laktózy, tuku a cukru.

11,50€

BioTech USA Zero Syrup, 320 ml

Zdravá potravina - chutný nízkokalorický sirup bez cukru a tuku. Zero Syrup je perfektným spestrením v diéte a výborne funguje ako náhrada za klasické sirupy a omáčky.

11,50€

Späť na začiatok