Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2024

Ako sa vyhnúť najväčším tréningovým chybám pri chudnutí

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 14.03.2021 17:37:10
  • Prečítané: 81532

Niekedy aj cvičenci s najväčším entuziazmom prídu pri chudnutí len o minimálne množstvo váhy. Môže byť pre nich frustrujúce, ako niekto, kto nie je taký odhodlaný, chudne podstatne ľahšie.

To, že je niekto pri chudnutí úspešný a niekto nie, ovplyvňuje viacero faktorov. V mnohých prípadoch pritom stačí, aby menej efektívni ľudia prestali robiť chyby, ktorých sa dopúšťajú možno aj nevedomky.

Ak nerobíte pokroky, uistite sa v prvom rade, že v tréningu nerobíte nasledujúce chyby.

Využívanie zlého tréningového programu

Dobrý program zameraný na chudnutie by mal zahŕňať kardiovaskulárne tréningy, posilňovanie aj strečing. To zaistí, že vaše telo zostane zdravé a v kondícii. Všetky tri tipy tréningov majú prínos pre chudnutie, vrátane podceňovaného strečingu. Ak sa chcete uistiť, že všetko robíte správne, vykonávajte všetky tri. Mnoho ľudí chudne dokonca len pomocou kardiovaskulárneho tréningu, takže tí potrebujú pridať aj posilňovanie. Pokiaľ ide o kardio, treba striedať to v miernej intenzite s vysoko intenzívnym intervalovým tréningom. Strečing si pripojte na koniec každého tréningu. Vyžaduje si len 10 - 15 minút.

Dlhodobé opakovanie jedného tréningu

Nie je zlé trénovať každý deň, pokiaľ si tréningy pekne rozdelíte a budete robiť vždy inú formu cvičenia. Ak budete robiť stále to isté – rovnaký tréning s rovnakou intenzitou, skôr či neskôr narazíte na stagnáciu, ktorá sa prejavuje minimálnymi alebo žiadnymi výsledkami. Váš tréningový plán by mal zahŕňať rôzne aktivity s využitím rôznych intenzít a s rôznymi dĺžkami. Istotou je po 8 - 12 týždňoch využitie novej tréningovej filozofie, aby malo telo pred sebou ďalšiu výzvu.

Zníženie aktivít mimo tréningu

Pokiaľ začnete chodiť do posilňovne a venujete sa tréningu, ale mimo toho prestanete s ostatnými fyzickými aktivitami a zvyšok dňa presedíte alebo preležíte, pripravujete sa o ďalšiu možnosť pálenie energie. Nejde totiž len o to, koľko kalórií spálite tréningom. Dôležité je to, že jej spálite viac ako jej prijmete za celý deň. K tomu vám môže pomôcť viac chôdze, využívanie bicykla, prípadne raz za čas nejaký doplnkový šport.

Kompenzácia výdatnejším jedením

Mnoho ľudí má problém s tým, že keď začnú s cvičením, začnú byť aj hladnejší a nevedia to dostať pod kontrolu. Nakoniec to končí tým, že o to, čo získali tréningom, sa oberú tým, že príjmu viac kalórií zo stravy. Mnohým to pritom ani nevadí a berú to tak, že si to môžu dovoliť, keď už dnes cvičili. Pred začatím tréningového programu by ste však mali vedieť, koľko kalórií denne by ste mali prijímať, aby ste chudli a držať sa toho. Ak budete prijímať o 500 kalórií menej, ako je váš bazálny metabolizmus, tak za týždeň prídete o 3500 kalórií, ktoré sa rovnajú schudnutiu zhruba 0,5 kg hmotnosti.

Späť na začiatok