Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2022

Čo je to Taurín

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 27.08.2020 06:30:30
  • Prečítané: 77950

Taurín (Taurin) podporuje svaly, zväčšuje ich a dáva im silu. Potláča riziko svalových kŕčov. Podporuje činnosť mozgu, fyzický výkon, činnosť srdca a zlepšuje koncentráciu, zlepšuje koordináciu pohybov, psychickú odolnosť a toleranciu stresu. Potláča únavu, odďaľuje pocit vyčerpania.

Taurín je sulfurová organická kyselina, ktorá sa nachádza vo vysokých koncentráciách v zažívacom systéme a vo svaloch. Ukázalo sa, že zvyšuje produkciu sily vo svaloch, a pretože hladina Taurínu môže počas cvičenia poklesnúť, odporúča sa brať Taurín pred cvičením.

Na druhej strane, ak sa Taurín podáva s Kofeínom, nielenže zvyšuje výkon, ale tiež znižuje podiel Kyseliny mliečnej vo svaloch. Takže rovnako ako β-Alanín umožní dlhšie nasadenie intenzívneho cvičenia a oddiali nástup bolestivého pálenia a únavy.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition Taurine, 90 kapsúl

Taurín je podmienečne esenciálna aminokyselina, ktorá sa zúčastňuje na mnohých metabolických procesoch. Pri zvýšenej fyzickej námahe alebo stresových situáciách si ju nedokáže telo vyprodukovať v dostatočnom množstve a je potrebné ju dopĺňať. Taurín pôsobí ako výrazný stimulant energie, pripravuje organizmus na zvýšenú záťaž, podporuje hydratáciu organizmu počas cvičenia a má vynikajúce antioxidačné vlastnosti.

10,90€

BioTech USA Caffeine + Taurine, 60 kapsúl

Doplnok výživy s vysokým obsahom 80 mg kofeínu a 600 mg taurínu.

14,90€

Späť na začiatok