Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Čo je to Beta-Alanín

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 06.12.2020 20:27:32
  • Prečítané: 68392

Beta-Alanín (β-Alanín) je neesenciálna, neproteinogénna (nie je bežnou súčasťou bielkovín) aminokyselina. V základnom množstve môže byť získavaná zo zdrojov bielkovín ako kuracie, bravčové a hovädzie mäso. Potravinová cesta doplnenia Beta-Alanínu však nemusí stačiť, a preto je vhodné doplniť ho prostredníctvom výživových doplnkov.

Užívanie Beta-Alanínu vedie k týmto účinkom: zvýšenie svalovej sily, aeróbnej i anaeróbnej vytrvalosti, zlepšenie výkonu, oddialenie svalovej únavy, udržanie nižších hodnôt telesného tuku, pomoc telu pri zbavení sa odpadových látok.

Dostatočné množstvo prispieva k zvýšeniu svalovej sily, zlepšeniu výkonu a odďaľuje svalovú únavu.


Súvisiace články

Ako si vybrať najlepšie aminokyseliny?

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 21.07.2020
  • Prečítané: 71178
Ako si vybrať najlepšie aminokyseliny?

Aminokyseliny sú dostupné v troch podobách a to v práškovej, tabletový a tekutej forme. Prášková for.. Čítať viac Ako si vybrať najlepšie aminokyseliny?

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition Beta Alanine, 150 kapsúl

Beta-alanín - Beta-alanín je neesenciálna aminokyselina, ktorú svalové bunky využívajú k syntéze karnozínu. Karnozín sa vo vysokej koncentrácii nachádza vo svalstve, z toho v prvom rade v najsilnejších svalových vláknach II-typu, so schopnosťou rýchlej kontrakcie. Zvyšovanie hladiny karnozínu pomocou doplnkov výživy, je v kruhu informovaných atlétov a kulturistov, stále obľúbenejšou praxou.

19,90€

Späť na začiatok