Čo je to Glutamín

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 05.12.2020 12:31:38
  • Prečítané: 21561

Glutamín je aminokyselina, ktorá podporuje regeneráciu a môže urýchliť rast svalov. Spomaľuje úbytok svalov po tréningu. Pomáha pri zranení. Akonáhle je v tele nedostatok tejto aminokyseliny, telo si ju začne vytvárať zo samotného svalu. Jedná sa o najrozšírenejšiu aminokyselinu v našom tele. Glutamín (čistý L-Glutamín) zvyšuje imunitu, vyplavuje Rastový hormón a Testosterón po cvičení.

Glutamín stimuluje syntézu svalových bielkovín, reguluje hladinu Dusíka, zvyšuje hladinu anabolických hormónov, znižuje katabolizmus počas a po tréningu, zvyšuje kapacitu aeróbnej činnosti, posilňuje imunitný systém, zvyšuje objem svalových buniek v dôsledku zadržiavania vody, pracuje v súčinnosti s Kreatínom a zvyšuje jeho anabolický efekt.

Pri vysokom zaťažení dochádza k zvýšenému využitiu aminokyseliny Glutamínu v svalových bunkách ako náhradného zdroja energie. Doplňovanie tejto aminokyseliny zabraňuje vzniku tohto stavu a tým aj úbytku svalovej hmoty. Pri pravidelnom podávaní potrebného množstva Glutamínu v období tréningov dochádza k rastu objemu svalových buniek a výrazne sa urýchľuje regenerácia.

Dostatočné množstvo Glutamínu v tele ďalej podnecuje produkciu silno anabolického rastového hormónu. Vyplavovanie rastového hormónu je teda okrem iného aj priamo závislé na koncentrácii voľného Glutamínu v krvi. Anabolizáciu svalov Glutamínom spôsobuje nárast objemu svalového vlákna, čo je výhodné predovšetkým v kulturistike. Pri nedostatočnom množstve L-Glutamínu v svalových bunkách sa spomaľuje celková regenerácia organizmu a znižuje sa imunita. Veľmi vhodná je kombinácia L-Glutamínu s Kreatínom Monohydrátom. Prijímaním oboch týchto látok súčasne sa zvyšuje ich účinnosť, dochádza k synergickému účinku a zvýšenej absorpcii.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Rýchle doručenie

Rýchle doručenie

Objednávky odoslané pred 12:00 doručujeme nasledujúci pracovný deň.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Nákupte nad 69€ a dopravu máte zadarmo.

Záruka vrátenia peňazí

Záruka vrátenia peňazí

Do 14 dní môžte tovar vrátiť bez udania dôvodu.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora

Kontakujte nás a radi Vám poradíme.

Späť na začiatok