Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Čo je to Melatonín

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 12.08.2020 06:18:33
  • Prečítané: 67336

Melatonín (Melatonin) je hormón, ktorý vzniká premenou zo Serotonínu cez noc, teda je ovplyvnený intenzitou svetla. Jeho koncentrácia v krvi je v noci 10-krát vyššia ako počas dňa. Jeho koncentrácia sa vekom znižuje. Už prvý lúč svetla, ktorý dopadne na sietnicu oka, zastaví produkciu Melatonínu. Jeho hlavný účinok spočíva v zlepšení kvality a kvantity spánku. Urýchľuje zaspávanie, predlžuje spánok, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovoľné budenie sa počas noci a skoro ráno. Vďaka tomu sa zlepšuje regenerácia organizmu, spomalí sa starnutie organizmu a zlepší sa psychický stav. Okrem týchto účinkov má i antioxidačný a imunomodulačný účinok.

Základnou látkou pre tvorbu Serotonínu a Melatonínu, dvoch hormónov "dobrej nálady" je esenciálna aminokyselina Tryptofán (L-Tryptofán).

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition Melatonin, 90 tabliet

Vitamín a minerál - výživový doplnok s obsahom melatonínu. Melatonín je hormón, ktorý náš organizmus produkuje z esenciálnej aminokyseliny tryptofán. V najväčšom množstve sa tvorí v tme. Melatonin obsahuje na jednu tabletu až 1 mg melatonínu, ktorý prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie a k zmierneniu subjektívnych pocitov únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma.

6,90€

Späť na začiatok