Čo je to BCAA

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 04.12.2020 15:52:33
  • Prečítané: 47092

BCAA sú esenciálne aminokyseliny (organizmus si ich nedokáže sám vytvoriť - Leucín, Izoleucín a Valín), ktoré zväčšujú a chránia svalovú hmotu, rýchlo sa vstrebávajú, urýchľujú regeneráciu a napomáhajú spaľovaniu tukov.

BCAA sú aminokyseliny nevyhnutné pre rast svalov. BCAA znižuje psychickú únavu, čo následne vedie k lepšej motivácii a vyššiemu výkonu počas tréningu. Užívanie BCAA preukázalo výrazne vyššiu hladinu testosterónu a nižšiu hladinu kortizolu (ktorá je príčinou zlyhania svalu), a to počas tréningu i po ňom.

  • Leucín je jednou z najdôležitejších aminokyselín pre ľudí a najmä pre športovcov, pretože v kombinácii so sacharidmi ovplyvňuje anabolické hormóny, akým je inzulín. Taktiež aktivuje a reguluje syntézu svalových bielkovín podľa mTOR dráhy signalizácie. (Proteín mTOR je centrálny regulátor rastu a metabolizmu.) Vyskytuje sa v mäse, rybách, vo vajciach alebo v rastlinných zdrojoch bielkovín.
  • Valín sa podieľa na syntéze svalových bielkovín i na energetických procesoch. Môže byť v tele použitý ako zdroj energie v záťažových obdobiach, napríklad pri intenzívnom fyzickom cvičení. Pozitívne ovplyvňuje rýchlosť regenerácie, ochranu svalovej hmoty a má stimulujúci účinok, ktorý odďaľuje únavu počas tréningu.
  • Izoleucín je izomérom Leucínu. Je ideálnou aminokyselinou pred tréningom a po tréningu. Pri nedostatku sacharidov alebo tukov slúži ako zdroj energie počas tréningu. Absolútne zásadný význam má pri syntéze svalových bielkovín a pri regulácii hladiny glukózy v krvi. Nachádza sa v mandliach, orechoch, mäse a vo vajciach.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Rýchle doručenie

Rýchle doručenie

Objednávky odoslané pred 12:00 doručujeme nasledujúci pracovný deň.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Nákupte nad 69€ a dopravu máte zadarmo.

Záruka vrátenia peňazí

Záruka vrátenia peňazí

Do 14 dní môžte tovar vrátiť bez udania dôvodu.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora

Kontakujte nás a radi Vám poradíme.

Späť na začiatok