Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Kĺbová výživa a všetko čo o nej potrebujete vedieť

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 01.03.2021 16:23:36
  • Prečítané: 73017

Nezáleží na tom, či pravidelne cvičíte a tak namáhate svoje telo alebo patríte medzi tých, ktorí nie sú zrovna najväčší športovci. Kĺby sú jednou z najdôležitejších a zároveň najháklivejších častí nášho tela, a preto vyžadujú zodpovedajúcu starostlivosť. Kĺbová výživa je preto vec, ktorú sa neoplatí zanedbávať.

Kĺby a kĺbová výživa

Všeobecne sa dajú prípravky kĺbovej výživy označiť ako tie, ktoré vyživujú a chránia kĺby a pomáhajú udržiavať väzivo, chrupavky a kĺby v dobrom stave.

Účinné látky na ochranu a regeneráciu chrupavky

Kolagén

Kolagén je súčasťou chrupavky, tvorí až 40% jej objemu. Okrem toho, pomáha odolávať starnutiu pokožky a súčasne ju spevňuje. Zároveň vyhladzuje vrásky a pomáha zlepšovať pevnosť vlasov a kĺbov.

Ďalšou súčasťou chrupavky je chondrotín sulfát, ktorý pomáha osobám s oslabenou chrupavkou. Jeho dôležitá schopnosť je viazať vodu. Tým zabezpečuje elastické a mechanické vlastnosti chrupavky.

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát je molekula obsahujúca glukózu, ktorá je tiež vo veľkom množstve obsiahnutá v kĺboch a väzive. Pomáha znižovať bolesť, chráni a regeneruje povrchy kĺbov a má tiež výrazné protizápalové účinky. Jeho nedostatok spôsobuje, že chrupavka stráca svoju schopnosť chovať sa pružne a tlmiť nárazy.

MSM (Metylsulfonylmetán)

MSM, takzvaný Metylsulfonylmetán, je zdroj organicky viazanej síry, a ako taký je dôležitou zložkou kĺbovej výživy. Má veľmi priaznivý vplyv na pleť, vlasy, nechty, stuhnuté svaly a kĺby a funkciu mozgu. Taktiež zohráva veľmi dôležitú úlohu pri zmierňovaní bolesti spôsobenej zápalom a zmiernenie opuchy kĺbov.

Komplexná kĺbová výživa

Jedná sa o produkty, ktoré obsahujú všetky látky potrebné pre komplexnú kĺbovú výživu v správnom pomere, vďaka čomu dochádza k obnove hladkého povrchu kĺbových plôch a lôžok a k odstráneniu trvalej bolesti.

Komplexná kĺbová výživa zabezpečuje predovšetkým zotavenie kĺbov a chrupaviek, zlepšuje ich pružnosť a funkčnosť. Medzi tie najkomplexnejšie doplnky stravy určené pre tento účel patrí Arthroxon Plus, 108 tabliet od Scitec Nutrition.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition Mega Glucosamine, 100 kapsúl

Glukosamín - výživový doplnok s vysokým obsahom glukozamín sulfát 2 KCL. Glukozamín sulfát je základnou stavebnou zložkou kĺbovej chrupavky a iných spojivových tkanív ako sú kosti, väzivá a šlachy. Mega Glucosamine obsahuje na jednu dávku 2 000 mg glukozamín sulfátu, čo zodpovedá až 1 148 mg glukozamínu.

15,90€

Scitec Nutrition Joint-X, 100 kapsúl

Komplexná výživa kĺbu - s vysokým obsahom štyroch dobre známych účinných látok ako sú glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, želatína (hydrolyzovaný kolagén) a metylsulfonylmetán, známy ako MSM.

15,90€

Scitec Nutrition Arthroxon Plus, 108 kapsúl

Komplexná výživa kĺbu - obsahuje až 8 účinných zložiek, ďalej obsahuje aj patentovanú membránu vaječnej škrupiny NEM®, ktorá je prirodzeným zdrojom prírodných účinných látok ako glukozamín, chondroitín a kyselina hyalurónová. Arthroxon Plus, 108 kapsúl obsahuje preferovaný kolagén II. typu, kyselinu hyalurónovú ako aj obľúbenú trojicu: glukosamín, chondroitín a MSM.

27,90€

Scitec Nutrition Mega MSM, 100 kapsúl

Metylsulfonylmetán (MSM) - MSM je vynikajúcim zdrojom organickej síry. MSM (metylsulfonylmetán) sa v malom množstve prirodzene vyskytuje aj v mnohých druhoch jedál či nápojov. Vďaka kapsulovej forme si môžete upraviť dávkovanie podľa individuálnych potrieb (v kombinácii s inými účinnými látkami ako napríklad s glukozamínom, chondroitínom a kolagénom).

13,90€

Scitec Nutrition Shark Cartilage, 75 kapsúl

Žraločia chrupavka - obohatená o mangán. Obsahuje žraločiu chrupavku sušenú mrazením, ktorá je prirodzeným zdrojom chondroitín sulfátu. Jednu dávka Shark Cartilage obsahuje až 2960 mg prášku žraločej chrupavky a 0,3 mg mangánu, ktorý prispieva k udržaniu zdravých kostí a k normálnej tvorbe spojivového tkaniva.

15,90€

Späť na začiatok