Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Nadýchaná proteínová vianočka

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 10.12.2021 16:20:03
  • Prečítané: 6177

V mnohých krajinách typickým sviatočným pečivom je vianočka, ktoré na stole nesmie za žiadnych okolností chýbať. My sme si pre vás pripravili jej proteínovú, fit verziu vianočku, aby si ju mohli vychutnať nielen labužníci a milovníci sviatkov, ale aj tí, ktorí starostlivo sledujú svoj nutričný príjem. Naša vianočka totiž v porovnaní s tou klasickou obsahuje menej tuku a viac bielkovín. Všetkých určite poteší aj jej jednoduchá príprava, ktorú zvládne úplne každý. Poďte si s nami túto nadýchanú dobrotu upiecť!

Nadýchaná proteínová vianočka

Veríme, že vám táto fit verzia nadýchanej proteínovej vianočky vaše sviatky a chvíle s najbližšími ešte vylepší. Nenechajte si túto dobrotu len pre seba a podeľte sa o recept so svojím okolím.

Nutričné hodnoty

Nadýchaná proteínová vianočka
Počet dávok: 10
Nutričné hodnoty 1 dávka % DV *
Energetická hodnota 728 kJ / 174 KCal  
Tuky 6 g  
Sacharidy 23 g  
Bielkoviny 7 g  
*% DV - denná dávka nebola stanovená

Zloženie

Spôsob prípravy

Čas prípravy: 25 minút

Výdatnosť: 10 porcie

Kalória: 728 kJ / 174 KCal

  • V mise zmiešame hladkú múkucelozrnnou múkou, proteínom, cukrom, kypriacim práškom, sódou bikarbónou a citrónovou kôrou. Vajíčko vyšľaháme do peny a pridáme ho k múčnej zmesi. Ďalej pridáme roztopené (no nie horúce) maslo, ricottu a mlieko. Cesto rukami vyhnetieme na hladké a nelepivé.
  • Následne sa pustíme do pletenia vianočky - cesto rozdelíme na 5 rovnakých častí a pomúčenými rukami z nich vytvoríme 5 prameňov, kratších, ako je dĺžka plechu. Z troch prameňov upletieme klasický vrkoč, zvyšné dva prepletieme spolu. Na plech vystlaným papierom na pečenie preložíme upletený vrkoč a naň položíme dva prepletené pramene. 
  • Vianočku potrieme rozšľahaným žĺtkom a posypeme ju mandľovými lupienkami. Vianočku pečieme pri teplote 170 °C, približne 20-25 minút do zlatista. Vianočka je upečená, keď z nej po zapichnutí vyjde drevená špajdľa úplne suchá. Vianočku podávame natretú maslom a obľúbeným džemom. Prajeme dobrú chuť!

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 2350 g

Srvátkový proteínový koncentrát - chutný proteín vyrobený z kvalitného srvátkového koncentrátu a srvátkového izolátu. Do proteínu boli navyše pridané extra aminokyseliny a tráviace enzýmy. 100% Whey Protein Professional, 2350 g zo srvátkového proteínu, podporuje rast svalov, ich ochranu a urýchľuje regeneráciu po náročnom tréningu. Pridané tráviace enzýmy papaín a bromelaín zabezpečujú bezproblémové strávenie bielkovín a maximálne využitie živín.

59,90€

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 5000 g

Srvátkový proteínový koncentrát - chutný proteín vyrobený z kvalitného srvátkového koncentrátu a srvátkového izolátu. Do proteínu boli navyše pridané extra aminokyseliny a tráviace enzýmy. 100% Whey Protein Professional, 5000 g zo srvátkového proteínu, podporuje rast svalov, ich ochranu a urýchľuje regeneráciu po náročnom tréningu. Pridané tráviace enzýmy papaín a bromelaín zabezpečujú bezproblémové strávenie bielkovín a maximálne využitie živín.

115,00€

Scitec Nutrition 100% Whey Isolate, 4000 g

Srvátkový proteínový izolát - lahodný srvátkový proteín najvyššej kvality obsahujúci mikro a ultrafiltrovaný srvátkový izolát doplnený o rýchlo vstrebateľný srvátkový hydrolyzát a voľnú formu L-glutamínu. Bielkoviny z 100% Whey Isolate, 4000 g sú zdrojom životu dôležitých aminokyselín, ktoré pozitívne ovplyvňujú dusíkovú bilanciu. Sú nevyhnutné pre rast svalov, na zlepšenie regenerácie po náročných tréningoch, ale aj počas redukčných diét na ochranu svalovej hmoty pred jej úbytkom.

94,20€

Scitec Nutrition 100% Whey Protein, 5000 g

Srvátkový proteínový koncentrát - proteín vysokej kvality vyrobený len zo srvátky. Bielkoviny sú zdrojom dôležitých aminokyselín a dusíka, ktoré sú nevyhnutné pre množenie tkanív a ich udržiavanie v tele. Preto 100% Whey Protein, 5000 g prispieva k rastu svalov, k ich ochrane a tiež k udržiavaniu zdravia kostí. Srvátkové bielkoviny pochádzajúce z mlieka sú kompletnými bielkovinami, pretože zabezpečujú pre organizmus všetky potrebné aminokyseliny, vrátane 9-tich esenciálnych aminokyselín, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť a ktoré je nutné prijať v strave.

110,00€

Späť na začiatok