Ako si vybrať najlepší gainer na priberanie?

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 27.04.2020 14:54:06
  • Prečítané: 51460

Obsah článku

Každý sníva mať krásne vyrysované telo s iba minimom tuku. Či sa jedná o mužov ktorý chcú byť obrovský a najsvalnatejší, alebo o ženy ktoré chcú mať krásne štíhle krivky. Každopádne tieto faktory veľmi ovplyvňuje Vaša genetika.

Ako si vybrať ten správny gainer

Ľudí rozdeľujeme na tri základné somatypy

  • ektomorf – títo ľudia sú charakteristický tým, že sú chudý a útly, ktorý ťažšie priberá a naberanie svalov mu trvá oveľa dlhšie ako ostatným, majú úzky pás aj ramená;
  • endomorf – tento typ je v podstate presný opak ektomorfa, často má vyššie percento telesného tuku, ľahko priberá, ale väčšina nabratej váhy býva často len tuk. Má širšie ramená, ale aj boky;
  • mezomorf – je športový typ so širokými ramenami a úzkym pásom. Nemá problémy s naberaním a chudnutím. Na posilňovanie je to najlepší možný somatotyp.

Ľudí rozdeľujeme na tri základné somatypy

Ak ste si mysleli, že mezomorf to má v posilňovaní najľahšie, tak máte absolútnu pravdu. Napriek tomu aj ektomorf alebo endomorf sa môže ľahko dopracovať ku svojim snom a nabrať svalovú hmotu akú potrebuje, je tam potreba ale trošku väčšej snahy.

Ľudia, ktorí nie sú ektomorfovia často nevedia pochopiť, ako je to možné byť ťažké pribrať, keďže väčšina ľudí má skôr opačný problém.

Ektomorfovia sa často vyhovárajú na to, že jedia dostatok jedla, ale nedá sa pribrať čo nie je pravda, pokiaľ nemáte vážnu chorobu. Ak nepriberáte, jednoducho jete príliš málo. Stačí len začať počítať kalórie a uvidíte, že denný príjem kalórií bude nedostatočný a to, že je niečoho na objem veľa ešte neznamená, že to má aj dostatok kalórií!

Kalorický príjem môžete navýšiť gainerom alebo vyvážanou stravou. Ak máte naozaj problém nabrať, výhodná je kombinácia oboch druhov potravy. Gainer obsahuje makronutrienty ako vyvážaná strava a okrem toho často obsahuje aj niektoré zložky naviac, ktoré v strave nájdete v malom množstve napr. vitamíny, minerály, kreatín a tráviace enzýmy.

Gainer a jeho výhody

  • nízka cena
  • ľahká príprava
  • minimálna záťaž tráviacej sústavy

Ako dávkovať gainer?

Gainer by mal slúžiť na to, aby sme doplnil chýbajúce kalórie pri vyvážanej strave priebehu dňa. Môžete ho využívať aj v tréningový, ale ako aj netréningový deň, vynikajúco sa hodí aj do potréningového nápoja, kedy telu rýchlo doplníte bielkoviny a sacharidy.

Zloženie gaineru

Gainer sa skladá z bielkovín a sacharidov. Optimálny gainer obsahuje viacero živočíšnych bielkovinových zložiek, vďaka tomu zabezpečuje postupné a dlhotrvajúce vstrebávanie bielkovín.

Najlepšom príprade gainer by mal obsahovať aspoň 15% bielkovín, aby okrem kalórií v podobe sacharidov zabezpečil aj bielkoviny, ktoré telo využije na budovanie novej svalovej hmoty.

Okrem toho gainery môžu obsahovať aj kreatín, ktorý Vám pomáha k nárastu sily a tým aj k zväčšovaniu svalov ako aj vitamíny a minerály hoci nie je ich tam dostatočne veľké množstvo na to, aby jedna dávka gaineru pokryla dennú odporúčanú dávku vitamínov a minerálov, ale aspoň čiastočne nahrádzajú ich pri vyvážanej strave.

Ako bonus, pre tých, ktorí majú problém s citlivým trávením doporučujeme kúpiť gainery, ktoré sú obohatené o tráviace enzýmy.

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Rýchle doručenie

Rýchle doručenie

Objednávky odoslané pred 12:00 doručujeme nasledujúci pracovný deň.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Nákupte nad 69€ a dopravu máte zadarmo.

Záruka vrátenia peňazí

Záruka vrátenia peňazí

Do 14 dní môžte tovar vrátiť bez udania dôvodu.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora

Kontakujte nás a radi Vám poradíme.

Späť na začiatok