Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2023

Jednoduchá mliečna ryža s višňami

 • Uverejnil: ScitecPro.sk
 • Zverejnené dňa: 25.07.2021 10:15:34
 • Prečítané: 7057

Skoro každý má rád mliečnu ryžu, ak vy milujete mliečnu ryžu, týmto receptom vás isto poteší. Táto jednoduchá fitness mliečna ryža s višňami je totiž fantastický na raňajky, dezert či večera!

Základ pre tento jednoduchý recept na mliečnu ryžu poznám ešte z detských čias, kedy nám ju zvykla pripravovať mama, vtedy ešte samozrejme s obyčajným kryštálovým cukrom. My si ju však pripravíme vo fitness verzii, so zdravšími obmenami a tiež vyšším obsahom bielkovín.

Jednoduchá mliečna ryža s višňami

Rafinovaný cukor si jednoducho vymeníme za javorový sirup, a razom máme domácu mliečnu ryžu o niečo zdravšiu. Ak si chcete ryžu v mlieku pripraviť bez cukru a s nižším obsahom sacharidov, môžete ho vynechať a osladiť si mliečnu ryžu iba nižšie spomínaným proteínom.

Ak sa chcete vyhnúť cukru úplne, pokojne môžete nahradiť višňový džem za extra hrsť vykôstkovaných višní, ktoré iba krátko povaríte v hrnci tak, aby sa z nich odparila približne polovica vody. Mliečna ryža tak bude o niečo kyslejšia, ale aj ovocnejšia. Ja som použila domáci višňový džem, v ktorom je samé dobro.

Ako zdroj proteínu môžeme do mliečnej ryže pred koncom vmiešať aj proteínový prášok, ktorý ju obohatí o bielkoviny, ale aj viac zahustí. Jednoduchá fitness mliečna ryža poslúži ako chutné teplé raňajky, dezert či večera. Nutričné hodnoty sú vypočítané s použitím proteínu a javorového sirupu.

Nutričné hodnoty

Jednoduchá mliečna ryža s višňami
Počet dávok: 2
Nutričné hodnoty 1 dávka % DV *
Energetická hodnota 1348 kJ / 322 KCal  
Tuky 4 g  
Sacharidy 55 g  
Bielkoviny 16 g  
Vláknina 2 g  
*% DV - denná dávka nebola stanovená

Zloženie

 • 60 g guľatozrnnej ryže
 • 300 ml vody
 • 100 ml mlieka
 • 2 PL javorového sirupu
 • 2 PL višňového džemu
 • hrsť čerstvých višní
 • celú škoricu, 2 klinčeky a ½ badiánu
 • 2 PL strúhaného kokosu
 • 30 g proteínového prášku

Spôsob prípravy

Čas prípravy: 30 minút

Výdatnosť: 2 porcie

Kalória: 1348 kJ / 322 KCal

 • Neprepláchnutú suchú ryžu povaríme vo vode s celou škoricou, klinčekmi a badiánom až do chvíle, kedy je na skus mäkšia, polouvarená.
 • Pridáme mlieko a javorový sirup a za občasného miešania dovaríme ryžu do mäkka.
 • Kým sa nám ryža varí, opečieme si na suchej panvici kúsky kokosu.
 • Z hotovej mliečnej ryže vyberieme škoricu, klinčeky a badián.
 • V tomto kroku do nej môžeme vmiešať proteínový prášok.
 • Potom ju premiestnime na tanier alebo do misky, doplníme lyžicou višňového džemu a opečeného kokosu.
 • Pridáme zopár čerstvých višní a môžeme podávať. Dobrú chuť!

Produkty súvisiace s týmto príspevkom

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 2350 g

Srvátkový proteínový koncentrát - chutný proteín vyrobený z kvalitného srvátkového koncentrátu a srvátkového izolátu. Do proteínu boli navyše pridané extra aminokyseliny a tráviace enzýmy. 100% Whey Protein Professional, 2350 g zo srvátkového proteínu, podporuje rast svalov, ich ochranu a urýchľuje regeneráciu po náročnom tréningu. Pridané tráviace enzýmy papaín a bromelaín zabezpečujú bezproblémové strávenie bielkovín a maximálne využitie živín.

59,90€

Scitec Nutrition 100% Whey Protein Professional, 5000 g

Srvátkový proteínový koncentrát - chutný proteín vyrobený z kvalitného srvátkového koncentrátu a srvátkového izolátu. Do proteínu boli navyše pridané extra aminokyseliny a tráviace enzýmy. 100% Whey Protein Professional, 5000 g zo srvátkového proteínu, podporuje rast svalov, ich ochranu a urýchľuje regeneráciu po náročnom tréningu. Pridané tráviace enzýmy papaín a bromelaín zabezpečujú bezproblémové strávenie bielkovín a maximálne využitie živín.

115,00€

Scitec Nutrition 100% Whey Protein, 920 g

Srvátkový proteínový koncentrát - proteín vysokej kvality vyrobený len zo srvátky. Bielkoviny sú zdrojom dôležitých aminokyselín a dusíka, ktoré sú nevyhnutné pre množenie tkanív a ich udržiavanie v tele. Preto 100% Whey Protein, 920 g prispieva k rastu svalov, k ich ochrane a tiež k udržiavaniu zdravia kostí. Srvátkové bielkoviny pochádzajúce z mlieka sú kompletnými bielkovinami, pretože zabezpečujú pre organizmus všetky potrebné aminokyseliny, vrátane 9-tich esenciálnych aminokyselín, ktoré si organizmus nedokáže vytvoriť a ktoré je nutné prijať v strave.

34,90€

GymBeam Proteín True Whey, 2500 g

Srvátkový proteínový koncentrát - vyrobený zo 100 % srvátky metódou Cross Filtration Method (CFM) - jedna z najkvalitnejších metód spracovania. Má vysoký podiel bielkovín, BCAA, nízku penivosť, výbornú rozpustnosť, vstrebateľnosť a chuť. Produkt, ktorý sa vyznačuje vynikajúcim aminokyselinovým profilom a obsahuje až 10,4 % leucínu, najefektívnejšiu aminokyselinu z BCAA so silnými anabolickými účinkami. Žalúdok zaťažuje minimálne a je vhodný aj pre začiatočníkov.

73,95€

Späť na začiatok