Zľavový kupón kód uplatní kód: SCITECPRO2024

Čo je to Prolín

  • Uverejnil: ScitecPro.sk
  • Zverejnené dňa: 03.04.2021 16:13:14
  • Prečítané: 83259

Prolín je zvláštnym druhom neesenciálnej aminokyseliny, nevyhnutným zdrojom pre vznik Kolagénu - základného stavebného kameňa spojivových tkanív. Kolagén sa podieľa na dokonalej tvorbe kĺbov a šliach, pôsobí na obnovovanie chrupaviek a väziva. Prolín má aj pozitívne účinky na srdcovú sústavu a cievy.

Vďaka tomu, že Prolín vytvára priestorové štruktúry bielkovín, je telo chránené pred zrútením spojivových tkanív. Kolagén, ako bielkovina zastúpená zo 70% v pokožke a z 30% v tele, zodpovedá nielen za stav spojivových tkanív, ale aj za kvalitu pokožky, zubov, ciev, očí atď.

Vedci zistili, že Prolín dokáže posilňovať aj srdcový sval alebo bojovať proti nebezpečnej ateroskleróze. Ak pridáme k Prolínu ešte Vitamín C, zvýšime tým jeho účinnosť. Nedostatok Prolínu sa prejavuje zlou regeneráciou svalov a tkanív alebo zhoršenou schopnosťou zahojenie rán.

Prolín sa bežne vyskytuje v hovädzom a bravčovom mäse, obilninách, zelených potravinách (mladom zelenom jačmeni, Chlorella pyrenoidosa), prose alebo v mliečnych výrobkoch.

Späť na začiatok